PIERWSZA KOMPLEKSOWA KSIĄŻKA O WORKATION NA POLSKIM RYNKU

Chcesz połączyć pracę zdalną z podróżowaniem?
Nie wiesz od czego zacząć? Nie wiesz, czy ten styl pasuje do Ciebie?

Ta książka rozwieje Twoje wątpliwości i zachęci Cię do doświadczania workation na swój sposób.

Bazując na dostępnych badaniach przeprowadzonych wśród osób pracujących w środowiskach home office i workation oraz na własnych doświadczeniach i rozmowach z innymi entuzjastami pracowakacji, odkryłam tajniki skutecznego łączenia pracy z podróżowaniem. Teraz oddaję w Twoje ręce książkę pełną przydatnych wskazówek i inspirujących historii ludzi, którzy praktykują workation po swojemu z przyjaciółmi  –  partnerami lub rodzinami.

Książka zawiera praktyczne tipy dotyczące planowania i zarządzania czasem w trakcie workation. Wisienką na torcie jest zaprojektowany planer i checklisty, które pomogą Ci w skutecznym zorganizowaniu Twojego workation.

„Workation – jak łączyć pracę z podróżowaniem” to must-have dla każdego, kto chce przeżyć przygodę życia,
nie rezygnując przy tym z rozwoju zawodowego.

Kupując tę książkę stawiasz na rozwój młodych ludzi w zgodzie z ich naturalnym potencjałem poprzez inspirację, nowoczesną wiedzę, narzędzia w szkole i poza nią. 10% dochodu ze sprzedaży książki zostaje przekazane na działania Fundacji Pasja do Edukacji i Rozwoju.

PATRONI MEDIALNI

O AUTORCE

Zawodowo od 2014 roku pracuję w HR i projektuję doświadczenia kandydatów na rynku zatrudnienia. Zostałam nagrodzona tytułem Rekruter Roku w kategorii „Service Excellence Award”. Z zaciekawieniem obserwuję trendy, które modelują obecne miejsca pracy. Jako studentka wyjechałam dwa razy na Erasmusa. Łączyłam edukację, a następnie staż zawodowy z podróżami po Andaluzji i Katalonii. Nasilenie się trendu pracy zdalnej w pandemii otworzyło przede mną nowe możliwości. Zdecydowałam się na to, aby jednocześnie pracować zdalnie i odkrywać kolejne regiony Hiszpanii.

DLACZEGO NAJPRAWDOPODOBNIEJ TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE?

Napiszę to wprost. Nie kupuj tej książki, jeśli chcesz zostać w miejscu. Zakładam jednak, że jest inaczej.

W dzisiejszym świecie, gdzie granice między pracą a życiem osobistym stają się coraz bardziej płynne, idea workation, czyli połączenia pracy z podróżowaniem, zyskuje na popularności. Ta książka jest niezbędnym przewodnikiem dla każdego, kto marzy o takim stylu życia.

Praca zdalna w podróży dla wielu osób stała się już rzeczywistością i jest praktykowana nie tylko przez freelancerów, ale też pracowników etatowych i całe zespoły. Rosnąca popularność workation sprawia, że ta forma pracy staje się nie tylko benefitem, ale także elementem kultury w polskich firmach.

Studiowanie turystyki połączonej z biznesem, a następnie jej doświadczanie pozwoliło mi spojrzeć głębiej na to, jak funkcjonuje świat. Tę głębię przekazuję w mojej książce. Mam nadzieję, że opisując moje osobiste doświadczenia, sprawię, że będzie ona autentycznym i inspirującym przewodnikiem po workation.

Do tematu pracowakacji podchodzę w sposób różnorodny, ale obiektywny, i przedstawiam zarówno jasne, jak
i ciemne strony takiego rozwiązania. To styl życia, który nie jest dla każdego.

Chcesz się dowiedzieć czy workation jest dla Ciebie?

KSIĄŻKA JEST IDEALNA DLA:

PRACOWNIKÓW:
zarówno tych na etacie, jak i samozatrudnionych, freelancerów, którzy chcą zdobyć praktyczną wiedzę o tym, jak połączyć skutecznie pracę z podróżowaniem, poszukujących zmiany zawodowej, w której podróże będą jej nierozerwalną częścią. Książka podkreśla znaczenie samodyscypliny i organizacji w pracy zdalnej, a także dostarcza porad, jak utrzymać wysoki poziom produktywności będąc poza tradycyjnym biurem czy domem. Ten poradnik zawiera również inspirujące historie osób, które z powodzeniem zintegrowały podróżowanie z życiem zawodowym, oferując czytelnikom realne przykłady i motywację do eksplorowania nowych możliwości zawodowych.

PRACODAWCÓW:
którzy chcą wdrożyć workation w swojej firmie, wesprzeć swoich pracowników w rozwoju i wyposażyć ich w kompetencje przyszłości. Dla liderów, dla których zaufanie i autonomia odgrywa kluczową rolę w budowaniu kultury organizacyjnej. Książka pokazuje, jak zintegrować podróże z codziennymi obowiązkami zawodowymi, zachowując przy tym produktywność i efektywność. Podręcznik jest dla pracodawców, którzy wierzą, że zmiana otoczenia i doświadczanie nowych kultur może pozytywnie wpłynąć na kreatywność, innowacyjność i wyższy poziom motywacji ich zespołów.

OSÓB, KTÓRE:
–  chcą dowiedzieć się więcej na temat workation lub napisać na ten temat pracę licencjacką/magisterską,
–  są zainteresowane trendami HR, 
–  są sympatykami podróży nie tylko do Hiszpanii,
–  są odważne i otwarte na nowe doświadczenia.

Jeśli nie wiesz, czy ten styl pasuje do Ciebie, to mam nadzieję, że ta książka rozwieje wątpliwości i zachęci Cię do doświadczania workation na swój sposób. Mam nadzieję, że także okaże się dla Ciebie kluczem do skutecznego i satysfakcjonującego połączenia przyjemnego z pożytecznym.

Rekomendacje

Dołączysz do grona zadowolonych osób?

Ostatnie 5 zdań mojej książki to:

Marzenia same się nie spełniają. Marzenia się spełnia.
Jeżeli Twoje aktualne warunki pracy nie są odpowiednie do tego, aby żyć szczęśliwie, to stwórz nowe okoliczności. Mamy dzisiaj ogromne możliwości i moce, aby tworzyć nasze życie zawodowe tak, żeby nam służyło. Życzymy Ci, aby Twoje pierwsze workation było dla Ciebie bardzo odkrywcze i takie, jakie sobie wymarzysz.

Mam nadzieję, że już wkrótce odkryjesz pierwsze zdania mojej książki.

Wybierz swój pakiet!

Książka

Wersja drukowana

99 zł

Wysyłka książki papierowej: 2-3 dni robocze

Jeśli kupisz teraz, otrzymasz mojego nowego e-booka o workation w Hiszpanii GRATIS! (premiera: wrzesień 2024)

Pakiet

Książka + Ebook

129 zł


Wysyłka książki papierowej: 2-3 dni robocze
Wysyłka e-booka po realizacji transakcji.
Jeśli kupisz teraz, otrzymasz mojego nowego e-booka o workation w Hiszpanii GRATIS! (premiera: wrzesień 2024)

 

Ebook

Wersja elektroniczna

79 zł


Możesz kupić teraz!
Wysyłka książki po realizacji transakcji.

 

stron
0
rozdziałów
0
inspirujących historii
0
obszerny planer
0
checklisty
0

Co znajdziesz w książce?

Rozumiem, nikt nie lubi kupować kota w worku. Nie kupuj książki, której nie obejrzysz. Daję Ci dostęp do kilkunastu stron. W tych kilkunastu stronach znajdziesz esencję tego, co ta książka ma do zaoferowania. Zobaczysz nie tylko styl pisania, ale również jak autentyczne i angażujące są treści. Zajrzyj do środka, poczuj jej klimat, zobacz, jak są układane rozdziały, jakie tematy są poruszane i jak głęboko są eksplorowane. To nie tylko zapowiedź tego, co znajdziesz w całej książce, ale także okazja, by przekonać się, czy to jest dokładnie to, czego szukasz. Jeśli po przeczytaniu tych kilku stron poczujesz, że ta książka odpowiada Twoim oczekiwaniom, zapraszam Cię do pełnej przygody z całym tekstem. A jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, jestem tutaj, by na nie odpowiedzieć.

Niech "Workation - jak łączyć pracę z podróżowaniem" stanie się Twoim przewodnikiem w tej ekscytującej podróży, łączącej pracę z pasją do odkrywania świata!

OGARNIJ FORMALNOŚCI

Czy mogę legalnie pracować zdalnie z innego miejsca? Co z podatkami? Co z ubezpieczeniem? Omówimy sobie po kolei te aspekty: kodeks pracy, podatki, ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, wiza cyfrowego nomady, BHP, bezpieczeństwo IT i RODO.

ZAPLANUJ WORATION

Określisz środki finansowe dostępne
i możliwe do uzyskania na własny workation. Dobierzesz lokalizację biorąc pod uwagę czynniki, które pomagają podjąć decyzję
o wyborze miejsca do pracy zdalnej. Znajdziesz odpowiedni dom do zamieszkania na workation. Dokonasz analizy opcji transportu, sprawdzisz dostępność niezbędnych usług
i udogodnień. Przejdziesz przez listę przydatnych narzędzi, aplikacji i platform do pracy zdalnej oraz organizacji podróży. Odkryjesz wioski
i społeczności cyfrowych nomadów. Upewnisz się, że kraj, do którego się wybierasz cechuje stabilne połączenie internetowe. Przygotowujesz miejsce do pracy i niezbędne narzędzia do jej wykonywania.

PLANER I CHECKLISTY

Przygotowałam dla Ciebie materiały, które pomogą Ci w skutecznym zorganizowaniu Twojego workation. Dzięki nim na bieżąco będzie można wracać do informacji albo dopisywać kolejne, które przyjdą Ci do głowy w związku z planowanym wyjazdem.

ŻYCIE PO WORKATION

Po zakończeniu workation i powrocie do swojego zwykłego miejsca zamieszkania, zadbamy o adaptację do codziennego rytmu życia tak, aby ten etap poprowadził do Twojego dalszego rozwoju zawodowego i osobistego.

INSPIRUJĄCE WYWIADY i HISTORIE

Przeczytasz wywiady z praktykami biznesu od pracy zdalnej  –  Nadią Harris
i wellbeingu  –  Eweliną Supińską.

Znajdziesz prawdziwe historie ludzi, którzy praktykują workation z przyjaciółmi – partnerami lub rodzinami. Te historie ukazują, jak workation może wzmocnić relacje, zapewniając wspólne doświadczenia w nowym otoczeniu, jednocześnie umożliwiając kontynuację pracy zawodowej.  Opowieści są o tych, którzy odkrywają nowe kultury i edukują swoje dzieci poprzez podróżowanie, partnerach, którzy dzielą swoją pasję do eksploracji świata pracy zdalnej.

Poprowadzę Cię krok po kroku przez przygotowania do workation aż po dzień wyjazdu!

FAQ

Wystarczy wybrać odpowiedni pakiet i kliknąć… zamawiam. Gotowe! 

Zostaniesz przekierowany do formularza, gdzie wystarczy podać dane do przesyłki i opłacić zamówienie. Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące zamówienie, napisz w tej sprawie maila na adres: kontakt@zapytajrekrutera.pl

Pierwsze wysyłki książki zostaną zrealizowane po 12.02.2024.

Tak, jeśli chcesz wyjechać na workation, jesteś gotowy na zmiany i chcesz zacząć działać od teraz! Od wielu lat pomagam ludziom w spełnianiu zawodowych marzeń, może teraz pora na Ciebie?

W przypadku dostawy za pośrednictwem paczkomatu, koszt wysyłki wynosi około 16 złotych. Możesz również wybrać dostawę kurierem. W tym przypadku koszt dostawy wynosi około 18 złotych.

Tak. Książki wysyłamy również do krajów Unii Europejskiej. Napisz: kontakt@zapytajrekrutera.pl 

Zachęcamy gorąco również do zakupu e-booka.

Tak. Po dokonaniu płatności e-book zostanie wysłany na adres mailowy podany w zamówieniu. W przypadku przedsprzedaży, pierwsze wysyłki e-booków zostaną zrealizowane po 12.02.2024.

Oczywiście! E-book jest wysyłany w formacie PDF, Mobi i ePub.

Śmiało! Wszystkie pytania dotyczące zakupu książki kieruj na adres mailowy: kontakt@zapytajrekrutera.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy zdalnej i workation?

Podcast Workation Talks

Od 2024 roku wyruszamy w mikrofonową podróż Workation Talks.

Workation Talks to kontynuacja treści zawartych w książce „Workation – jak łączyć pracę z podróżowaniem”, umożliwiająca słuchaczom głębsze zrozumienie tego stylu życia. 

Podcast jest idealnym towarzyszem dla każdego, kto pragnie wzbogacić swoje życie o nowe doświadczenia i odkryć, że praca to nie wszystko. Gośćmi rozmów są eksperci, cyfrowi nomadzi i entuzjaści workation, którzy dzielą się swoimi unikalnymi historiami, doświadczeniami oraz osobistymi filozofiami dotyczącymi pracy, odpoczynku i podróżowania. 

„Workation Talks” nie tylko edukuje, ale także inspiruje, motywuje
i wspiera słuchaczy w poszukiwaniu indywidualnej ścieżki życiowej.

Posłuchaj pierwszego odcinka i pierwszych stron książki:

Webinar dla firm "Workation - jak łączyć pracę z podróżowaniem"

Podczas tego szkolenia:

  • pomogę Ci zrozumieć ideę workation,
  • poznasz kryteria wyboru najlepszych lokalizacji dla workation,
  • dowiesz się jak zadbać o produktywność podczas pracy zdalnej w podróży,
  • dostarczę Ci strategii na zachowanie zdrowej równowagi między obowiązkami zawodowymi a czasem na relaks i zwiedzanie,
  • dowiesz się, jak skutecznie planować podróże, w tym kwestie związane z ubezpieczeniami, wizami, oraz lokalnymi regulacjami,
  • zdobędziesz wiedzę na temat najczęstszych wyzwań związanych z pracą zdalną w trakcie podróży,
  • poznasz najlepsze praktyki w zakresie komunikacji zdalnej oraz narzędzia wspierające płynną współpracę z zespołem,
  • będziesz mieć możliwość posłuchania historii osób, które skutecznie połączyły pracę z podróżowaniem w różnych zakątkach świata,
  • dostarczę Ci inne ciekawostki i potrzebną wiedzę przy organizacji i realizacji workation.

Webinar przeznaczony jest dla każdego pracodawcy, który chce wdrożyć workation do swojej firmy i wyposażyć swoich pracowników w kompetencje przyszłości.

Chcesz się dowiedzieć więcej?

Więcej o worktation, przeczytasz w artykułach na moim blogu.

Artykuły

Dlaczego jeden wyjazd na workation to za mało? 

Tak samo, jak praca w nowej firmie, tak samo workation w nowym miejscu wymaga tzw. onboardingu. Podczas tygodniowego lub dwutygodniowego workation trudno jest osiągnąć proces aklimatyzacji. Musisz wypracować odpowiedni rytm, nowe nawyki i zbalansować obowiązki zawodowe z odpoczynkiem. Nie każde

Czytaj więcej »
Artykuły

Jak się nie wypalić zawodowo?

Kandydatem w procesie rekrutacji był każdy z nas.  Przywołajcie w pamięci taką rozmowę rekrutacyjną, którą możecie określić mianem Waszej najsłabszej i najlepszej rekrutacji. Te momenty łatwo i szybko można wychwycić,

Czytaj więcej »

Wywiady z moim udziałem

"Workation sprawiło, że moje życie stało się bogatsze."

Magazyn Rekruter

Nagroda „In-house Recruiter 2017”

Zobacz więcej

Co warto wiedzieć o workation?

HRlityczny

Co warto wiedzieć o workation?

Zobacz więcej

Napisz do mnie

Planujesz wyjechać na workation i chcesz się dowiedzieć więcej? 

Masz pytania dotyczące książki „Workation – jak łączyć pracę z podróżowaniem”? 

A może zastanawiasz się nad zmianą pracy i nie wiesz jak ruszyć dalej? 

Odezwij się do mnie a zrobię wszystko co w mojej mocy, aby Ci pomóc.